Zespół KSM

Urszula Bartnikowska

Jestem pedagogiem specjalnym. Mam też uprawnienia do nauczania matematyki, etyki i filozofii. W Korczakowskiej Szkole Marzeń jestem również koordynatorem edukacji domowej. Od wielu lat współpracuję z rodzicami i szkołami wspierającymi tę formę nauki (jako nauczyciel i jako rodzic dzieci edukowanych domowo). Ukończyłam kursy doskonalące warsztat pracy nauczyciela (m.in. kursy pedagogiki zabawy, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, polskiego języka migowego, fonogestów, warsztaty „Kształcenie poprzez doznanie”, porozumienie bez przemocy, podstawy programowania dla nauczycieli, zastosowanie neuroedukacji w praktyce szkolnej).

 

Urszula Bartnikowska1

 


 

Katarzyna Bieńkowska

Jestem pedagogiem specjalnym oraz nauczycielką wczesnej edukacji. W pracy z dziećmi bardzo ważne jest dla mnie poszanowanie ich indywidualności i godności, jak również szacunek i wzajemnie zaufanie. Uważam, że dziecko powinno rozwijać swoje umiejętności i talenty w wolny i nieograniczony sposób. W szkole alternatywnej wspaniałe jest to, że poprzez metody prowadzonych zajęć dzieci z pasją poznają świat, a dzięki temu uczą się o wiele więcej niż ich rówieśnicy w szkołach tradycyjnych. Prywatne jestem żoną i mamą. Wychowanie moich synów jest dla mnie źródłem inspiracji i niesamowitej radości. Uwielbiam długie spacery, a wieczorami pyszną herbatkę i książkę.

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na Wydziale Nauk Społecznych, kierunku edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ukończyła również Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka na specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała podczas licznych praktyk realizowanych w czasie studiów w różnych przedszkolach, szkołach i ośrodkach, m.in. w Olsztyńskim Centrum Pomocy Dziecku, ŚDS Ariadna, w Szkole Podstawowej nr 10 w Olsztynie oraz podczas pracy w świetlicy szkolnej w Korczakowskiej Szkole Marzeń w Olsztynie.

 

Bieńkowska Katarzyna

 


 

Marta Chyła-Janicka

Ukończyła polonistykę ze specjalizacją teatralną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi w zakresie specjalności filmu animowanego. Pracuje jako scenarzystka i reżyser filmów animowanych. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dotyczących filmu animowanego i pisania scenariuszy. 

 

Marta Chyła Janicka

 


 

Karolina Gaweł

Jestem nauczycielką wczesnej edukacji. W tym roku prowadzę grupę dzieci z klas 1-3 „Niebieskie kaktusy”. Lubię obserwować pracę dzieci i nie przeszkadzać im w uczeniu się. Uwielbiam pracę w grupach różnowiekowych, wymianę myśli i doświadczeń. Fascynuje mnie tworzenie przestrzeni szkolnej opartej na relacjach, rozmowach i wzajemnym szacunku. Lubię sprawdzać, doświadczać, wychodzić w różne miejsca.
PS. Lubię wydawać pieniądze na książki.

 

Karolina Gaweł

 


 

Maciej Janicki


Bardzo bliska jest mi edukacja alternatywna oraz nieszablonowe sposoby nauczania. Prywatnie tata Adama, ucznia KSM.

Filmowiec, dokumentalista, absolwent kulturoznawstwa w zakresie specjalności filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Właściciel firmy Filmowanie Kreatywne, która zajmuje się produkcją filmową.

 

Maciej Janicki

 


 

Jolanta Nowosielska

Jestem pedagogiem, nauczycielką nauczania początkowego z wychowaniem przedszkolnym oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Pełnię funkcję dyrektora Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Olsztynie oraz dziekana Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.

Uważam, że niezwykle ważne jest podążanie za dzieckiem, stawianie na jego rozwój oraz rozwijanie jego pasji. W Korczakowskiej Szkole Marzeń buduję przyjazną edukacyjną przestrzeń, dzięki której uczniowie uczą się, bawiąc podczas zróżnicowanych projektów, przy równoczesnej realizacji podstawy programowej. Wierzę, że wspierająca atmosfera w szkole, podmiotowe traktowanie dziecka, budowanie relacji, odkrywanie indywidualności, poszanowanie przyjętych zasad i praw innych osób służą wspaniałemu, wszechstronnemu rozwojowi i rozbudzaniu potencjału dziecka.

 

Jolanta Nowosielska

 


 

Elżbieta Piekut

W Korczakowskiej Szkole Marzeń pełnię funkcję nauczyciela biologii i przyrody oraz opiekuna grupy klas IV-VIII. Prowadzę nauczanie w ramach edukacji domowej w formie warsztatów, konsultacji i tutoringu. Moja pasja to odkrywanie świata wciąż na nowo i dzielenie się tym z innymi.

 

Elżbieta Piekut

 


 

Jolanta Pulwert

Jestem doradcą zawodowym. Mam wieloletnie doświadczenie zawodowe jako dyrektor administracji. Obecnie wspieram rodziców, nauczycieli oraz dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem związanym z komunikacją.

Ukończyłam intensywny trening Porozumienia bez Przemocy (NVC) w Szkole Empatii Zofii i Karstena Schacht-Petersen, certyfikowanych trenerów NVC. Od kilkunastu lat praktykuję afirmację, pracę z oddechem według Colina Sissona, bliskie mi są założenia Totalnej Biologii. Propaguję zdrowe żywienie. Ukończyłam też wiele warsztatów dotyczących pracy z głosem, postawą sceniczną, z wewnętrznym dzieckiem i poczuciem własnej wartości.

Pragnę podzielić się wiedzą o sposobach i narzędziach do bycia w kontakcie ze sobą i innymi. Pokazać, że jest możliwość usłyszenia się wzajemnie w swoich potrzebach. Dzielenie się doświadczeniem o powrocie do kontaktu w pełnej autentyczności jest wyrazem mojego uznania i zachwytu dla skuteczności założeń Porozumienia bez Przemocy, oddechu zintegrowanego i psychologii pozytywnej.

Rozwój osobisty jest moją wielką pasją.

 

Jolanta Pulwert

 


 

Olga Sadowska

„Uważam, że edukacja ma na celu umożliwienie uczniom zrozumienia świata wokół nich oraz naturalnych talentów tkwiących w ich wnętrzu, aby mogli stać się spełnionymi jednostkami i aktywnymi, wrażliwymi obywatelami”. Ten cytat z książki Kena Robinsona ,,Kreatywne Szkoły” stał się moim motto w dążeniu do tego, jakim nauczycielem chcę być.

Z wykształcenia nauczyciel języka francuskiego, angielskiego i rosyjskiego. Absolwentka Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku. Wykładowca w Studium Języków Obcych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Sadowska Olga

 


 

Patrycja Samul

Niezwykle istotne są dla mnie relacje międzyludzkie, samorozwój oraz wartości, które nadają mojemu życiu właściwy kierunek. Fascynują mnie podróże, koncerty, dobra muzyka oraz spotkania z bliskimi. Jestem entuzjastką alternatywnych, nieszablonowych metod i form nauczania oraz pracy opartej na partnerstwie. Jako młody nauczyciel mam możliwość czerpać szeroką wiedzę oraz współpracować z ludźmi zaangażowanymi w kształcenie młodego pokolenia. KSM jest idealnym miejscem do tego, aby zdobywać potrzebne doświadczenie w tej dziedzinie. W Korczakowskiej Szkole Marzeń pracuję jako nauczyciel współorganizujący kształcenie w grupie różnowiekowej na pierwszym etapie edukacyjnym.

Z wykształcenia pedagog specjalny. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku pedagogika specjalna (specjalność: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie studentka studiów II stopnia w zakresie pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jako studentka aktywnie zaangażowana w działania akademickiego Koła Pedagogów Specjalnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wolontariuszka Drabiny Jakubowej w Brańszczyku, działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i samotnych. Odbywała praktyki w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Ukończyła podstawowe szkolenie w zakresie pierwszej pomocy.

 

Samul Patrycja

 


 

Beata Solińska

Jestem nauczycielem języka polskiego, logopedą i specjalistą terapii pedagogicznej. Mam uprawnienia do pracy z najmłodszymi dziećmi jako nauczyciel wczesnej edukacji. W Korczakowskiej Szkole Marzeń współpracuję z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami związanymi z edukacją domową i dziećmi uczącymi się w grupach stacjonarnych.

Czuję się artystką edukacji, dlatego nieustannie rozwijam się i odważnie wkraczam w nieodkryte przestrzenie życia. Uwielbiam uczyć się od innych. Książki to moi dobrzy przyjaciele, a samokształcenie to jedna z istotnych dróg rozwoju. Trenuję słuchanie, widzenie i ochronę naturalnych kompetencji dzieci. Ukończyłam szereg kursów i szkoleń wzbogacających mój warsztat pracy. W życiu staram się tworzyć warunki, w których uwalniają się talenty i energia otaczających mnie ludzi.

 

Beata Solińska

 


 

Marzena Śniadach

Bardzo lubię dzieci i z wielką chęcią uczestniczę w ich edukacji. Uśmiechy, jakimi na co dzień mnie obdarowują, to wspaniała nagroda za to, co robię.

Byłam zaangażowana w powstawanie Korczakowskiej Szkoły Marzeń od samego początku, gdyż zależało mi na tym, by w Olsztynie zaistniała przestrzeń przyjazna rozwojowi młodych ludzi. W naszej szkole potrzeby i prawa dziecka są równie ważne, co prawa dorosłych.

W Korczakowskiej Szkole Marzeń zajmuję się prowadzeniem sekretariatu szkoły oraz zarządzaniem sprawami uczniowskimi, dzięki czemu mam kontakt z dziećmi oraz z ich rodzicami.

Posiadam wyższe wykształcenie w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw. Ukończyłam szkolenia z zakresu planowania i organizacji pracy oraz dotacji dla niepublicznych placówek oświatowych.

 

Śniadach Marzena

 


 

Przemysław Zbiciak

Szczęśliwy mąż i dumny ojciec. Były wieloletni wyczynowy sportowiec i pasjonat sztuk walki. Obecnie trener i wychowawca. Uważam, że sala sportowa to miniaturowy model otaczającego nas świata i dlatego świetnie nadaje się do kształtowania szczęśliwych i spełnionych jednostek.

Wierzę, że jako trener mogę dać dzieciom znacznie więcej niż atrybuty fizyczne. Staram się przekonać młodych ludzi o ich wyjątkowości i wartości, jednocześnie ucząc poszanowania drugiego człowieka oraz wpajając zasady umożliwiające stworzenie środowiska, w którym każdy jego członek czuje się pewnie i bezpiecznie. Przy okazji pilnie uczę się od dzieci – z małymi sukcesami :-) – ich radości i otwartości.

Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Samoobrona. Założyciel klubu Kaiser Sports, w którym od 8 lat prowadzi zajęcia Sztuk Walki dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Trener gimnastyki ogólnorozwojowej. Organizator wielu imprez okolicznościowych dla dzieci i młodzieży, również charytatywnych.

 

Zbiciak Przemysław

© 2018 Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Korczaka. All Rights Reserved.